logo

TOTAL BWF Sudirman Cup 2019

19 - 26 May, China

Order of play 23 May 2019

  • 11:00
    Group 2
    NETHERLANDS
    3 - 2
    GERMANY
  • Order: 1
    Men's Doubles
    Main Location 1
    Mark LAMSFUSS
    Marvin SEIDEL
    bt
    Jacco ARENDS
    Ruben JILLE
    21-13, 21-14
    0:31
  • Order: 2
    Women's Singles
    Main Location 1
    Fabienne DEPREZ
    bt
    Gayle MAHULETTE
    21-18, 18-21, 21-13
    1:01
  • Order: 3
    Men's Singles
    Main Location 1
    Mark CALJOUW
    bt
    Alexander ROOVERS
    21-13, 21-9
    0:34
  • Order: 4
    Women's Doubles
    Main Location 1
    Gayle MAHULETTE
    Cheryl SEINEN
    bt
    Linda EFLER
    Lara KAEPPLEIN
    18-21, 21-10, 21-17
    1:04
  • Order: 5
    Mixed Doubles
    Main Location 1
    Robin TABELING
    Selena PIEK
    bt
    Marvin SEIDEL
    Isabel HERTTRICH
    16-21, 21-17, 21-11
    0:52
  • 11:00
    Group 2
    SINGAPORE
    3 - 0
    VIETNAM
  • Order: 1
    Men's Doubles
    Main Location 2
    LOH Kean Hean
    Han Zhuo TOH
    bt
    Cao Cuong PHAM
    Hong Nam PHAM
    21-16, 21-14
    0:31
  • Order: 2
    Women's Singles
    Main Location 2
    YEO Jia Min
    bt
    Thuy Linh NGUYEN
    21-8, 18-21, 21-15
    0:54
  • Order: 3
    Men's Singles
    Main Location 2
    LOH Kean Yew
    bt
    Tien Minh NGUYEN
    16-21, 21-18, 23-21
    1:02
  • Order: 4
    Women's Doubles
    Main Location 2
    Thi Phuong Hong DINH
    Thi Trang (B) VU
    -
    Yujia JIN
    WONG Jia Ying Crystal
    0:00
  • Order: 5
    Mixed Doubles
    Main Location 2
    Hong Nam PHAM
    Nhu Thao PHAM
    -
    Danny Bawa CHRISNANTA
    TAN Wei Han
    0:00
  • 11:00
    Group 2
    USA
    3 - 1
    ISRAEL
  • Order: 1
    Women's Singles
    Main Location 3
    Iris WANG
    bt
    Ksenia POLIKARPOVA
    21-11, 21-13
    0:34
  • Order: 2
    Men's Singles
    Main Location 3
    Misha ZILBERMAN
    bt
    Timothy LAM
    21-15, 21-12
    0:30
  • Order: 3
    Women's Doubles
    Main Location 3
    Paula Lynn CAO HOK
    Iris WANG
    bt
    Margeret LURIE
    Yuval PUGACH
    21-10, 21-4
    0:22
  • Order: 4
    Men's Doubles
    Main Location 3
    Phillip CHEW
    Ryan CHEW
    bt
    may BAR NETZER
    Ariel SHAINSKI
    21-13, 21-15
    0:27
  • Order: 5
    Mixed Doubles
    Main Location 3
    Howard SHU
    Paula Lynn CAO HOK
    bt
    Misha ZILBERMAN
    Ksenia POLIKARPOVA
    0:02
  • 11:00
    Group 4 - Group 4 A
    MACAU
    3 - 2
    KAZAKHSTAN
  • Order: 1
    Mixed Doubles
    Main Location 4
    NG Chi Chong
    Chi Leng KUAN
    bt
    Khaitmurat KULMATOV
    Oxsana SHTELLE
    21-8, 21-15
    0:20
  • Order: 2
    Men's Singles
    Main Location 4
    Dmitriy PANARIN
    bt
    Pang Fong PUI
    16-21, 21-18, 21-15
    0:58
  • Order: 3
    Women's Singles
    Main Location 4
    PUI Chi Wa
    bt
    Kamila SMAGULOVA
    21-12, 21-17
    0:27
  • Order: 4
    Men's Doubles
    Main Location 4
    Artur NIYAZOV
    Dmitriy PANARIN
    bt
    LAM Chi Man
    LEONG Kin Fai
    21-12, 15-21, 21-14
    0:39
  • Order: 5
    Women's Doubles
    Main Location 4
    Xue Xin GONG
    Weng Chi NG
    bt
    Oxsana SHTELLE
    Aisha ZHUMABEK
    21-19, 21-7
    0:27
  • 18:00
    Group 1
    CHINA
    3 - 1
    DENMARK
  • Order: 1
    Mixed Doubles
    Main Location 1
    ZHENG Si Wei
    HUANG Ya Qiong
    bt
    Mathias CHRISTIANSEN
    Sara THYGESEN
    19-21, 21-11, 21-13
    1:03
  • Order: 2
    Men's Singles
    Main Location 1
    Viktor AXELSEN
    bt
    CHEN Long
    21-11, 21-18
    1:00
  • Order: 3
    Men's Doubles
    Main Location 1
    LI Jun Hui
    LIU Yu Chen
    bt
    Kim ASTRUP
    Anders Skaarup RASMUSSEN
    21-18, 21-16
    0:54
  • Order: 4
    Women's Singles
    Main Location 1
    CHEN Yu Fei
    bt
    Mia BLICHFELDT
    21-16, 21-17
    0:46
  • Order: 5
    Women's Doubles
    Main Location 1
    CHEN Qing Chen
    JIA Yi Fan
    -
    Maiken FRUERGAARD
    Sara THYGESEN
    0:00
  • 18:00
    Group 1
    THAILAND
    3 - 1
    KOREA
  • Order: 1
    Mixed Doubles
    Main Location 2
    Dechapol PUAVARANUKROH
    Sapsiree TAERATTANACHAI
    bt
    SEO Seung Jae
    CHAE YuJung
    21-18, 21-18
    0:50
  • Order: 2
    Men's Singles
    Main Location 2
    Kantaphon WANGCHAROEN
    bt
    HEO Kwang Hee
    21-17, 21-17
    0:49
  • Order: 3
    Men's Doubles
    Main Location 2
    KANG Min Hyuk
    KIM Won Ho
    bt
    Tinn ISRIYANET
    Kittinupong KEDREN
    19-21, 21-17, 21-14
    1:03
  • Order: 4
    Women's Singles
    Main Location 2
    Ratchanok INTANON
    bt
    AN Se Young
    21-15, 21-17
    0:53
  • Order: 5
    Women's Doubles
    Main Location 2
    CHANG Ye Na
    KONG Hee Yong
    -
    Jongkolphan KITITHARAKUL
    Sapsiree TAERATTANACHAI
    0:00
PARTNERS